Welcome
    
Tématické plány Literatura pro webmastery Požadavky k zápočtu Přihláška ke zkoušce Výsledky zápočtových testů Témata diplomových prací Zajímavé diplomové práce Publikační činnost Záložky Fonotéka Můj W@P na http://www.pf.jcu.cz/pepe/wap/
Moje první knížka z r. 2001 - Tvorba WWW a WAP - je již vyprodána   Moje druhá knížka - Jazyky XHTML, DHTML, CSS a WML - vyšla v r. 2006, koupit si ji můžete za pouhých :-) 199,- Kč např. ve Zlatém klasu na Lanovce, v Besedě na Sadech, v Rammu v Žižkově ulici nebo přímo v prodejně nakladatelství Kopp v Šumavské ulici (u nemocnice). Vše v Č. Budějovicích, on-line shop na www.kopp.cz. Obálku této knížky vytvořil Petr Pexa ml. (* 1990)
Oficiální Web obce Tučapy Sbor dobrovolných hasičů Tučapy Extract Led Zeppelin Tribute Cestovní kancelář Benetour VSK Slávia PF JU Bonsai Praktické příklady do výuky Lewa´s web - autorem je Petr Pexa ml. (*1990)
Můj Skype status (petr.pexa)   E-mail Kontakty Můj ICQ status (331 829 487)
    návštěv  •   on-line      

QR kód
Poslední úprava:
© 1995-2012 pepe

Tématický plán přednášek předmětu WWW1 (WWW1A)

 1. přednáška - historie Internetu, protokoly Internetu (HTTP, FTP, TCP/IP), Web server, IP adresa, DNS, URL, domény, TLD, umístění stránek na webovém serveru (hosting), FTP, software na tvorbu WWW stránek (Golden HTML, PSPad, AceHTML, Photoshop, PhotoPaint, WS_FTP aj.). Ilustrační video.
 2. přednáška - jazyk XHTML 1.0 - vývojové verze, syntaktická pravidla, příkazy jazyka XHTML, základní struktura webové stránky
 3. přednáška - definice typ dokumentu (DTD), XML deklarace, jmenný prostor (namespace), optimalizace webu (SEO), přístupnost webu (Best practice)
 4. přednáška - hlavička stránky, meta elementy
 5. přednáška - tělo stránky, nastavení parametrů (okraje, pozadí, definice barev)
 6. přednáška - formátování textu na stránce (velikost, barva, fonty, řezy, nadpisy)
 7. přednáška - komentáře, symboly (zástupné entity), seznamy a výčty (uspořádaný a neuspořádaný seznam)
 8. přednáška - tvorba odkazů (hyperlinků)
 9. přednáška - fotografie a grafika na webové stránce
 10. přednáška - obrazové (klikací) mapy
 11. přednáška - tabulky, sloupcová sazba webu a webová fotoalba pomocí tabulek
 12. přednáška - rámy, přímo vložený rám
 13. přednáška - běžící text, zvuk a video na WWW
 14. přednáška - RSS kanály, skripty, applety a Flash animace na WWW

Termín přednášky - v letním semestru 2010/2011 každý čtvrtek v 9:00 hod., posluchárna J209 v prvním patře budovy PF JČU Jeronýmova 10.

Program cvičení - praktická tvorba výukové webové stránky, editace jejího zdrojového kódu pomocí příkazů, probraných na předchozí přednášce

Termíny cvičení - dle rozvrhu

Zápočtový projekt - www stránka na vlastní téma, validní v XHTML 1.0 Transitional, optimalizovaná pro vyhledávací služby (SEO), umístěná na libovolném freehostingovém serveru (Sweb.cz, Webzdarma.cz, apod.) a předvedená na zápočtovém semináři v prohlížeči Mozilla Firefox.

Součástí podmínek k udělení zápočtu je i úspěšné splnění zápočtového testu, který se skládá z 20 otázek většinou s výběrovou odpovědí, časový limit 30 minut, obsah viz témata přednášek.
Zápočtový test se týká pouze studentů, kteří mají WWW1 a WWW1A zapsaný jako povinný předmět (tedy v kategorii A)!


    :: Výukové materiály na eamos.cz sipka
    :: Užitečný free software pro tvorbu webových stránek sipka
    :: Výsledky zápočtových testů sipka
    :: Zpět na seznam Tématických plánů


Poslední aktualizace: