Science EduLab Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích

Václav Šebelík
Přírodovědecká fakulta, Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, České Budejovice

Naučit se provádět experimenty při výuce přírodovědných předmětů vyžaduje praxi a úsilí. Na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích (PřF JU) proto nabízíme studentům učitelství místnost Science EduLab, ve které mají přístup k experimentálnímu vybavení používanému na středních školách, oborové literatuře – především učebnicím, didaktickým pomůckám apod. V Science EduLabu dále pořádáme workshopy pro středoškolské studenty. Propojujeme fyziku, biologii, chemii, informatiku, geografii a matematiku, aby středoškolští studenti viděli vzájemnou provázanost těchto oborů. Prostřednictvím vlastních experimentů a dalších aktivit studenti zkoumají různá přírodovědná témata. Science EduLab slouží i středoškolským učitelům, kteří mohou využívat zázemí PřF JU pro své pedagogické aktivity. Příspěvek představí koncept Science EduLabu, úspěšný workshop pro SŠ studenty "Hranice lidských smyslů" a zpětnou vazbu od studentů k tomuto workshopu.