Začínáme se STACKem

Zuzana Pátíková
Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Zlín

STACK je open source online hodnotící systém pro matematiku a předměty STEM. Je k dispozici mimo jiné jako nadstavba pro Moodle a má mnoho užitečných vlastností. STACK zprostředkovává propojení se systémem počítačové algebry Maxima, který vyhodnocuje matematickou správnost odpovědí. Odpovědi lze zadat formálním matematickým zápisem, který je usnadněn tím, že uživatel dostává okamžitou zpětnou vazbu o tom, jak systém aktuální odpověď čte. STACK může generovat náhodné otázky, takže se studentům zobrazují různé varianty otázek, a může opakovat kvízy s novými variantami. Zpětná vazba na odpověď může být rozdělena na částečné kroky a do diferencovaných vláken reakcí a nápověd. Reakce na odpovědi tak mohou být podle potřeby individualizované. Cílem příspěvku je představit základní rysy prostředí STACK a sdílet zkušenost se začátky práce v něm pro potřeby podpory výuky matematiky na vysoké škole v systému Moodle.