Math4U – Procvičování pro studenty a hry pro celé třídy

Petr Beremlijski
Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava, Ostrava - Poruba

Multijazyčný portál math4u.vsb.cz je určen k procvičování celé středoškolské matematiky. Některá témata jsou navíc vhodná i pro procvičování v posledních ročnících základní školy, některá i v úvodních kurzech vysoké školy. Na portálu math4u.vsb.cz jsou aplikace a knihovny určené pro studenty i učitele. Se všemi aplikacemi, hrami i samotným portálem lze pracovat v češtině, angličtině, španělštině, slovenštině a polštině.

V tomto příspěvku si představíme především aplikace vhodné pro studenty. A to procvičovací aplikace pro generování HTML testů - Math4Student a Math4Student Easy. Dále si představíme knihovnu interaktivních her Math4Class, která je vhodná jak pro samostatné procvičování studentů, tak pro použití učiteli během výuky ve třídě.