Lukáš Vízek

Univerzita Hradec Králové

Mgr. Lukáš Vízek, Ph.D. působí Univerzitě Hradec Králové. Věnuje se studentům učitelství matematiky pro druhý stupeň základní školy a pro střední školy. Připravuje pedagogické praxe, vyučuje předměty zaměřené na rovinnou geometrii, matematické vzdělávání a využití počítačových programů ve výuce. Svoji výzkumnou činnost soustřeďuje na dynamickou geometrii v matematice základní a střední školy a její vztah ke statickým konstrukcím geometrických objektů. Identifikuje způsoby rozvíjení konceptuálních a procedurálních dovedností studentů a jejich flexibility při řešení geometrických úloh. Součástí jeho tvorby je experimentální výuka vybraných matematických témat, spolupráce s vyučujícími na školách a s kolegyněmi a kolegy na českých a zahraničních univerzitách. Lukáš Vízek absolvoval díky Fulbright-Masarykovu stipendiu výzkumnou stáž na Harvardově univerzitě ve Spojených státech amerických.

Mgr. Lukáš Vízek, Ph.D. works at the University of Hradec Králové. He educates pre-service mathematics teachers at the level of secondary school. He organizes pedagogical practices and teaches courses focused on plane geometry, teaching mathematics and the use of computer programs in mathematics classes. In his research, he focuses on dynamic geometry in secondary school mathematics and its relationship to static constructions of geometric objects. He identifies ways to develop students' conceptual and procedural understanding and their flexibility in solving geometric problems. His work includes experimental teaching of selected mathematical topics, collaboration with teachers at schools and with colleagues at Czech and foreign universities. Thanks to a Fulbright-Masaryk scholarship, Lukáš Vízek was awarded a research fellowship at Harvard University in the United States of America.