Head

Program konference.

Prezentace účastníku, oběd: pátek 31. 8. 2018 12:00 - 14:00 hod.
Místo prezentace: Budova C Přírodovědecká fakulta JU


Pátek 31. 8. 2018

14:00 Zahájení konferenece:
14:20 Wolfgang Aschauer Zavedení elektrických a magnetických polí – návrh a vyhodnocení výukové metody.
15:10 Marie Snětinová, Petr Kácovský, Zdeňka Koupilová, Dana Mandíková Interaktivní prvky ve Sbírce řešených úloh a fyzikálních pokusů
15:25 Vojtěch Žák, Věra Koudelková, Stanislav Gottwald Může být další sbírka fyzikálních úloh pro ZŠ něčím nová?
15:40 Emanuel Svoboda Elektronický doplněk k Přehledu středoškolské fyziky
15:50 Jiří Tesař, František Jáchim Moderní technologie při výuce fyziky z pohledu žáků

16:00 – 16:30

Občerstvení

16:30 František Lustig Postav si tradiční a současně vzdálený experiment za 10 Euro a 10 minut
16:50 Petr Kácovský Elektrické obvody očima termovizní kamery
17:05 Vít Boček Magnety a cívky s proudem
17:20 Jaroslav Reichl Ruben's tube
17:35 Jaroslav Reichl, Jana Machalická, Martin Hájek „Když dva dělají totéž, není to totéž ...“

Sobota 1. 9. 2018

8:30 Leoš Dvořák, Petr Kácovský Další nápady z Malé Hraštice
8:45 Irena Dvořáková Hrajeme si se zatměním
9:00 Jiří Kohout Sturmova fontána
9:15 Karel Kolář Fyzika teplokrevnosti
9:30 Josef Blažek, Veronika Burdová Čemu se rovná rychlost světla?
9:45 Hrdý Jan, Rohlena Ivo Fyzikální demonstrace s využitím LED pásků

10:00 – 10:30

Občerstvení

10:30 Renata Holubová Fenomény běžného života - fyzikální miniexperimenty
10:45 Bronislav Balek Principy měření průtoku tekutin trubicí
11:00 Jan Valenta Fotovoltaický článek: Měření charakteristik a vyrábění umělého Slunce
11:15 Zdeněk Hubáček Experimenty do kabelky
11:30 Josef Matoušek Vzájemné ovlivnění fyziky a techniky
11:45 Vladimír Vochozka, Michal Šerý Tvorba fyzikálních pomůcek 3D modelováním, 3D tiskem a CNC frézkou

12:00 – 13:30

Oběd

13:30 Miroslav Staněk Čerstvý vítr z hor - představení projektu budování center kolegiální podpory
13:45 Jakub Jermář S drátem, nebo bez drátu - který senzor se kdy hodí?
14:00 Pavel Böhm Experimenty z letošních Inspiromatů
14:15 Dana Mandíková, Zdeněk Drozd Pár štěků z akustického workshopu
14:30 Václav Pazdera Pár zajímavých nápadů IX
14:45 Veronika Burdová, Jiří Tesař Využití populárně naučných pořadů při výuce fyziky
15:00 Ota Kéhar Vzájemné vzdálenosti planetek
15:15 Lenka Podzimková, Irena Dvořáková EarthKAM - využití mezinárodního projektu NASA ve škole

15:30 – 16:00

Občerstvení

16:00 Jindřiška Svobodová Úlohy z Principíí
16:15 Vladimír Vícha Newtonovy zákony ve stavu beztíže
16:30 Petr Adámek, Pavel Varnuška Detektor bouřek

16:40 – 17:40

Postery a výstavky

Lukáš Richterek, Jaroslav Šůstek Fyzikální procházka Olomoucí
Jan Veselý Planetárium Praha - nové pořady pro školy
Věra Krajčová, Milan Sobotka, Tomáš Formánek Studentské a maturitní projekty studentů SSPŠ
Jana Šestáková Peer Instruction – nové úlohy
Josef Hubeňák 1. Souprava pro experimenty s elektromagnetickou vlnou
Jana Machalická, Věra Koudelková Fyzikální vystoupení: Fyzika všemi smysly
Pavel Kratochvíl Jednoduchý stroboskop pro školní experimenty
Vítek Peterka, Oliver Morgan, Lenka Podzimková EarthKAM - využití mezinárodního projektu NASA ve škole
Jan Novotný, Jindřiška Svobodová Obálkový paradox a jeho varianty

19:00

Společenský večer

Neděle 2. 9. 2018

8:50 Jan Hrdý Fyzikální principy letu kvadrokoptéry
9:10 Pavel Masopust Nová částicová kamera ze ZČU
9:25 Vojtěch Žák Tíhové zrychlení na několik žákovských způsobů
9:40 Zdeněk Bochníček Jednoduché výpočty ve fyzice živé přírody

10:00 – 10:30

Občerstvení

10:30 Karel Kolář Novinky v soutěžích FYKOSu
10:45 Daniela Martincová 5. ročník "Vím proč!"
11:00 Martin Konečný Výuka Fyziky pro 21. století
11:15 Jana Škrabánková Reflexe badatelských dnů a pracovních listů v rámci projektu PŘÍRODA

11:30

Závěr konference

12:00

Oběd



Přihlášení účastníci:

Jméno a příjmení Titul Pracoviště Prezentace Příspěvek
Lukáš Richterek Přírodovědecká fakulta UP Olomouc Poster Fyzikální procházka Olomoucí
Hana Kunzová Mgr Gymnázium Trhové Sviny
Michal Čermák Mgr Gymnázium, Svitavská 310, 571 01 Moravská Třebová
Jiří Sháněl Mgr. Gymnázium, Trhové Sviny, Školní 995
Jan Dirlbeck Mgr. Gymnázium Cheb, příspěvková organizace
Jaroslav Kočvara RNDr. Ing. Gymnázium Cheb, příspěvková organizace
Šárka Adamcová Gymnázium Jírovcova, České Budějovice
Petr Semrád Mgr. Střední škola obchodu, služeb a řemesel a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Tábor, Bydlinského 2474
Michaela Skopalová Mgr. Základní škola a Mateřská škola Znojmo, Pražská 98
Soňa Foretová Ing. ZŠ Kladno
Iveta Nagyová Mgr. Gymnázium, České Budějovice, Jírovcova 8
Josef Knot Gymnázium Jiřího z Poděbrad
Marta Šíbová Mgr. Gymnázium Jana Palacha Praha
Jan Veselý Mgr. Gymnázium Boženy Němcové, Hradec Králové + Hvězdárna a planetárium hl. m. Prahy Poster Planetárium Praha - nové pořady pro školy
David Michálek PhDr. Asociace malých debrujárů ČR, spolek, P.O. BOX 71, 688 01  Uherský Brod, IČO: 46271066
Hana Trhlíková Mgr. Základní škola Sokolov, Křižíkova 1916
Miroslav Staněk Ph.D. ZŠ Komenského, Trutnov Přednáška Čerstvý vítr z hor - představení projektu budování center kolegiální podpory
Hana Chlapcová Mgr. ZŠ T. G. Masaryka Suchdol nad Lužnicí
Zuzana Kolašínová Základní škola a Mateřská škola Slatinice, příspěvková organizace
Michal Zedník Mgr. ZŠ Pečky
Václav Pazdera Mgr. Gymnázium, Olomouc, Čajkovskèho 9 Přednáška Pár zajímavých nápadů IX
Zdeňka Kamarádová RNDr. Základní škola a mateřská škola Ústavní
Milada Marková Mgr. Letohradské soukromé gymnázium, o.p.s.
Miroslav Randa RNDr. Ph.D. Fakulta pedagogická ZČU v Plzni
Miroslava Bělochová Mgr. ZŠ Jungmannovy sady p.o., Tyršova 93, 27601 Mělník
Věra Krajčová Mgr. Smíchovská střední průmyslová škola Výstava Studentské a maturitní projekty studentů SSPŠ
Zdeněk Vácha RNDr. Gymnázium Teplice
Jan Steinsdörfer Mgr. Gymnázium Teplice
František Lustig doc., RNDr., CSc. Univerzita Karlova Praha, Matematicko-fyzikální fakulta, KVOF Přednáška Postav si tradiční a současně vzdálený experiment za 10 Euro a 10 minut
Jaroslav Reichl Mgr. Střední průmyslová škola sdělovací techniky, Panská 3, Praha Přednáška Ruben's tube
Barbora Zýková 7. ZŠ a MŠ Plzeň
Luboš Kovář Mgr. Gymnázium Jiřího z Poděbrad
Tereza Brejchová Bc. 13. základní škola Plzeň
Vladimír Vícha RNDr. Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083 Přednáška Newtonovy zákony ve stavu beztíže
Jiří Hájek RNDr. Gymnázium a SOŠZE Vyškov
Jana Rajalová Mgr. ZŠ Klatovy
Jitka Hartlová Mgr. ZŠ Klatovy 
Ota Kéhar FPE ZČU v Plzni Přednáška Vzájemné vzdálenosti planetek
Andrea Andrlová Mgr ZŠ Horšovský Týn
Lenka Plachtová Mgr. Gymnázium Ostrava-Zábřeh
Vojtěch Žák RNDr., Mgr., Ph.D. Katedra didaktiky fyziky, Matematicko-fyzikální fakulta, Univerzita Karlova Přednáška Tíhové zrychlení na několik žákovských způsobů
Leoš Dvořák doc. RNDr., CSc. katedra didaktiky fyziky MFF UK Praha Přednáška Další nápady z Malé Hraštice: Oerstedův pokus, Ampérův zákon a pokus "skoro Rutherfordův"
Jakub Jermář Mgr. KDF MFF UK Přednáška S drátem, nebo bez drátu - který senzor se kdy hodí?
Pavel Böhm Mgr. KDF MFF UK Přednáška Experimenty z letošních Inspiromatů
Libor Koníček doc. RNDr., PhD. Katedra fyziky, Přírodovědecká fakulta, Ostravská univerzita
Zdeněk Polák Mgr. Jiráskovo gymnázium v Náchodě
Renata Holubova RNDr., CSc. Katedra experimentální fyziky, Přírodovědecká fakulta UPOL Přednáška Fenomény běžného života - fyzikální miniexperimenty
Taťána Bajáková Mgr. ZŠ Velké Bílovice
Jitka Piskačová Mgr. Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola, Barvičova 85, 602 00  Brno
Tomáš Meiser Mgr. Techmania Science Center
Věra Jandíková RNDr. Gymnázium F. X. Šaldy, Liberec 11, Partyzánská 530, příspěvková organizace
Daniela Martincová Mgr. Střední zdravotnická škola Ruská, Praha 10 Přednáška 5.ročník "Vím proč!"
Emanuel Svoboda Prof., RNDr., CSc. oddělení pedagogických a psychologických studií, MÚVS ČVUT Praha Přednáška Elektronický doplněk k Přehledu středoškolské fyziky
Pavla Filipovičová Bc. 13. základní škola, Habrmannova 4, Plzeň
Renata Výletová Mgr. Klvaňovo gymnázium a střední zdravotnická škola Kyjov, příspěvková organizace
Jiří Hasil Mgr. Klvaňovo gymnázium a střední zdravotnická škola Kyjov, příspěvková organizace
Jindřich Pulíček Mgr. Gymnázium Dr. Antona Randy, Jablonec nad Nisou
Jana Lvová Mgr. SZŠ a VOŠZ České Budějovice
Helena Jandová RNDr. SZŠ a VOŠZ České Budějovice, Husova 3, 371 60 Č. B.
Irena Dvořáková RNDr., Ph.D. KDF MFF UK Přednáška Hrajeme si se zatměním
Jiří Válek Ing. Gymnázium Čakovice
Gabriela Kaufnerová Mgr. FPE ZČU v Plzni
Ludvik Fajgara Ing. 2.ZŠ Bezručovka, Říčany
Jaroslav Vichr Gymnázium Sušice
Martina Horváthová Mgr. ZŠ Jasanová 2, Brno 637 00
Eva Hejnová RNDr., Ph.D. Katedra fyziky, Přírodovědecká fakulta UJEP
Zdeněk Bochníček doc., RNDr., Dr. Ústav fyzikální elektroniky, Přírodovědecká fakulta MU, Brno Přednáška Jednoduché výpočty ve fyzice živé přírody
Vladimír Vochozka  Mgr., Ph.D. Katedra aplikované fyziky a techniky, Pedagogická fakulta, Jihočeská univerzita Přednáška Tvorba fyzikálních pomůcek 3D modelováním, 3D tiskem a CNC frézkou
Roman Wimmer Mgr. ZŠ Tomáše Šobra, Písek
Jiří Krásný Mgr. Základní škola Chropyně, okres Kroměříž, příspěvková organizace, Komenského 335, 768 11 CHROPYNĚ
Zdenek Galetka Ing. Základní škola Bělá pod Bezdězem, příspěvková organizace
Věra Koudelková RNDr., Ph.D. KDF MFF UK
Petr Kácovský RNDr., Ph.D. KDF MFF UK Přednáška Elektrické obvody očima termovizní kamery
Marie Snětinová RNDr., Ph.D. Katedra didaktiky fyziky, MFF UK Přednáška Interaktivní prvky ve Sbírce řešených úloh a fyzikálních pokusů
Lenka Ticháčková student OSU
Jana Šestáková Mgr. Katedra didaktiky fyziky, MFF UK Poster Peer Instruction – nové úlohy
Jan Thomas RNDr. První české gymnázium v Karlových Varech, příspěvková organizace
Michaela Černá Mgr. Gymnázium Brno-Řečkovice, příspěvková org.
Ivo Rohlena Mgr. GJP a SOŠ Slavičín
Lenka Ticháčková Mgr. Základní škola, Ostrava Poruba, Porubská 832, příspěvková organizace
Josef Hubeňák Doc. RNDr., CSc. Přírodovědecká fakulta Univerzity Hradec Králové, katedra fyziky Výstava 1.Souprava pro experimenty s elektromagnetickou vlnou
Jiří Kohout Mgr., Ph.D. Oddělení fyziky, KMT, FPE, ZČU Přednáška Sturmova fontána
Andrea Kohoutová FPE ZČU
Jan Hrdý RNDr., Ph.D. Gymnázium JP a SOŠ Slavičín Přednáška Fyzikální principy letu kvadrokoptéry
Karel Kolář RNDr. Matematicko-fyzikální fakulta, Univerzita Karlova Přednáška Fyzika teplokrevnosti
Jan Novotný Katedra fyziky, chemie a OV Poster Obálkový paradox
Jindřiška Svobodová Katedra fyziky, chemie a OV Přednáška Úlohy z Principíí
Martin Konečný Mgr. et Mgr. Katedra didaktiky fyziky, MFF UK, Praha Přednáška Výuka Fyziky pro 21. století
Ivana Steklá RNDr. Gymnázium, Praha 10, Přípotoční 1337
Jana Morávková Mgr. Gymnázium Dačice
Bronislav Balek Ing. SŠDOS Moravský Krumlov Přednáška Principy měření průtoku tekutin trubicí
Jana Machalická Mgr. Katedra didaktiky fyziky, Matematicko-fyzikální fakulta, Univerzita Karlova Poster Fyzikální vystoupení: Fyzika všemi smysly
Pavel Kratochvíl PhDr., Ph.D. ZČU v Plzni Výstava Jednoduchý stroboskop pro školní experimenty
Vít Boček KDF MFF UK Přednáška Magnety a cívky s proudem
Pavel Masopust PhDr. Ph.D. oddělení fyziky katedry matematiky, fyziky a technické výchovy fakulty pedagogické Západočeské univerzity v Plzni Přednáška Nová částicová kamera ze ZČU
Jan Janíček RNDr. SENSIT s.r.o.Rožnov pod Radhoštěm
Peter Žilavý RNDr. Ph.D. KDF MFF UK Praha
Jan Valenta prof. RNDr. katedra chemické fyziky & optiky, Matematicko-fyzikální fakulta UK v Praze Přednáška Fotovoltaický článek: Měření charakteristik a vyrábění umělého Slunce  
Slavomira Schubertová základní škola Olomouc, Zeyerova ulice
Josef Matoušek Mgr. ZŠ a MŠ Ústí nad Labem, Nová Přednáška Vzájemné ovlivnění fyziky a techniky
Olga Kouřimská Mgr. Gymnázium Děčín
Michal Zeman Mgr. Gymnázium, Špitálská 2/700, 190 00 Praha 9 - Vysočany
Matěj Ryston Mgr. Katedra didaktiky fyziky, Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy
Lenka Podzimková ZŠ a MŠ Bílá Přednáška EarthKAM - využití mezinárodního projektu NASA ve škole
Dana Mandíková RNDr., CSc. Katedra didaktiky fyziky MFF UK Přednáška Pár štěků z akustického workshopu
Zdeněk Drozd doc. RNDr. Ph.D. KDF MFF UK, Praha Přednáška Pár štěků z akustického workshopu
Jan Kotek Mgr. Zš Trmice
Kateřina Rennerová Mgr. FY PřF UHK
Vítek Peterka ZŠ a MŠ Bílá Přednáška Posterter EarthKAM - využití mezinárodního projektu NASA ve škole
Kryštof Svoboda ZŠ a MŠ Bílá Přednáška Poster EarthKAM - využití mezinárodního projektu NASA ve škole
Lenka Kramářová Mgr. Gymnázium Brno, Vídeňská, příspěvková organizace
Jana Škrabánková doc., PaedDr., Ph.D. Katedra fyziky, Přírodovědecká fakulta, Ostravská univerzita Přednáška Reflexe badatelských dnů a pracovních listů v rámci projektu PŘÍRODA
Květa Kolářová Mgr ZŠ s RVMPP, Buzulucká 392, Teplice, 415 03
Anežka Veselá Mgr. PřF UHK
Vít Bednář Mgr., Ph.D. Katedra aplikované fyziky a techniky, Pedagogická fakulta, Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Miroslav Lobel Mgr. ZŠ Trmice
Michal Šerý Ing., Ph.D. Katedra aplikované fyziky a techniky, Pedagogická fakulta, Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Jan Ptáčník Mgr. Gymnázium J. V. Jirsíka, České Budějovice
Jiří Tesař doc, PaedDr. Ph.D. KAFT PF JU Přednáška Moderní technologie při výuce fyziky z pohledu žáků
Veronika Burdová Mgr. Katedra aplikované fyziky a techniky Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity Přednáška Využití populárně naučných pořadů při výuce fyziky
Václava Kopecká Mgr. ZŠ Roztoky a KDF MFF UK
Josef Blažek doc, RNDr. Pedagogická fakulta JU v Českých Budějovicích Přednáška Čemu se rovná rychlost světla?
Zdeněk Hubáček Mgr. Gymnázium Uherské Hradiště Přednáška Experimenty do kabelky
Lenka Sekaninová Mgr. Gymnázium Brno-Řečkovice
Soňa Samková RNDr. SPN - pedagogické nakladatelství, a.s. Výstava Učebnice pro ZŠ
Václav Meškan PhDr., Ph.D. ZŠ a MŠ Dubné
Stanislav Gottwald RNDr. Gymnázium, Praha 9, Špitálská 2, (+KDF MFF UK)
Wolfgang Aschauer Dipl.-Ing. Dr. Pädagogische Hochschule Oberösterreich Přednáška Zavedení elektrických a magnetických polí – návrh a vyhodnocení výukové metody.
Bohumila Kroupová Mgr. Ing. Př. Fak UHK
Marek Scholz Přírodovědecká fakulta JU
Petr Adámek doc, RNDr. Pedagogická fakulta JU v Českých Budějovicích Přednáška Detektor blesků

Sponzoři

Avmedia

Avmedia